Технології майбутнього:  ідеї, які мають змінити наш світ

Майбутнє настає, і швидше, ніж ви думаєте. Ці новітні технології змінять спосіб нашого життя, те, як ми доглядаємо за своїм тілом, і допоможуть нам запобігти кліматичній катастрофі.

У сучасному світі технології розвиваються невблаганно швидко. Іноді може здатися, що кожного дня з’являються нові технології та інновації, які назавжди змінять наше майбутнє. Але в безперервному потоці оголошень про нові масштабні футуристичні технологічні оновлення та круті гаджети легко втратити помітку про дивовижні шляхи розвитку світу.

Наприклад, є програми штучного інтелекту, які пишуть вірші з нуля та створюють зображення лише з сформульованої підказки. Є надруковані на 3D-принтері очі, нові голограми, вирощена в лабораторії їжа та роботи, які читають мозок.

Усе це лише дряпає поверхню того, що існує, тому ми підготували путівник із найцікавішими технологіями майбутнього, перерахувавши їх усі нижче.

Некроботика

Іноді нові технології майбутнього можуть запропонувати дивовижний розвиток, з можливістю змінити майбутнє… водночас вони неймовірно моторошні.

Це один із способів описати ідею некроботики, яка, як випливає з назви, передбачає перетворення мертвих речей на роботів. Хоча це звучить як сюжет до моторошного фільму жахів, це технологія, яку досліджують в Університеті Райса.

Команда дослідників перетворила мертвого павука на роботоподібний захват, отримавши здатність підбирати інші предмети. Для цього вони беруть павука і впорскують в нього повітря. Це працює тому, що павуки використовують гідравліку, щоб заштовхувати свою версію крові (гемолімфу) у кінцівки, змушуючи їх витягуватися.

Наразі ця концепція знаходиться на початковій стадії, але це може означати майбутнє, де мертві тварини будуть використовуватися для розвитку науки… все це дуже схоже на Франкенштейна!

Пісочні батареї

Не кожна технологія, яка покращує наше майбутнє, має бути складною, деякі є простими, але надзвичайно ефективними.

Одну з таких технологій створили фінські інженери, які знайшли спосіб перетворити пісок на гігантську батарею.

Ці інженери насипали 100 тонн піску в сталевий контейнер розміром 4 х 7 метрів. Весь цей пісок потім нагрівали за допомогою енергії вітру та сонця.

Потім це тепло може розподілятися місцевою енергетичною компанією для забезпечення теплом будівель у прилеглих районах. Таким чином енергія може зберігатися протягом тривалого часу.

Все це відбувається через концепцію, відому як резистивне нагрівання. Тут матеріал нагрівається за рахунок тертя електричних струмів.

Пісок і будь-який інший провідник, що не є суперпровідником, нагріваються електрикою, що проходить через них і виділяє тепло, яке може бути використано для отримання енергії.

Електронна шкіра може допомогти нам обіймати друзів на відстані

Хоча сучасні технології дозволяють нам спілкуватися вербально та візуально майже в будь-якій точці світу, наразі не існує надійного методу обміну відчуттями дотику на великі відстані. Тепер бездротова м’яка електронна шкіра, розроблена інженерами з Міського університету Гонконгу, може одного разу зробити реальністю дарування та отримання обіймів через Інтернет.

Електронна шкіра оснащена гнучкими приводами, які сприймають рухи користувача та перетворюють їх на електричні сигнали. Потім ці сигнали можна надсилати в іншу систему електронної шкіри через Bluetooth, де приводи перетворюють їх у механічні вібрації, що імітують початкові рухи. За словами дослідників, цю систему можна використовувати, щоб дозволити друзям і родині «відчувати» один одного на великих відстанях.

Смердючий VR

Дослідники з Університету міста Гонконгу (CityU) нещодавно винайшли те, що вони називають «новою бездротовою системою зворотного зв’язку зі шкірним інтерфейсом». Іншими словами, VR-додатки, які дозволяють відчувати запахи.

Запахи генеруються пристроями, які нагрівають і плавлять пахучий віск, який виділяє сморід у регульованій концентрації. Є дві версії цієї техніки. Один «встановлюється» на вашу верхню губу для легкого доступу до ніздрів, а інший є конструкцією, схожою на маску, із сотнями різних комбінацій запахів.

Університет заявив, що їхня нова технологія має широкий спектр застосувань, включаючи онлайн-навчання та перегляд 4D-фільмів. Саме так, у майбутньому ви зможете не тільки дивитися улюблені фільми у VR, але й відчувати їх запахи. Ось це занурення!

Катапультування супутників у космос

Хто б міг подумати, що найкращий спосіб відправити супутники в космос — це імпровізована катапульта! Гаразд, це набагато розумніше, ніж катапульта, але технологія існує подібним чином.

SpinLaunch — це прототип системи для доставки супутників або інших корисних вантажів у космос. Це робиться за допомогою використання кінетичної енергії замість звичайної техніки використання хімічного палива, яка є в традиційних ракетах. Ця технологія може обертати корисні вантажі зі швидкістю 8000 км/год і 10000G, а потім запускати їх у небо через велику стартову трубу.

Звичайно, невеликі ракетні двигуни все ще будуть потрібні для того, щоб корисні вантажі вийшли на орбіту, але SpinLaunch стверджує, що ця система скорочує паливо та інфраструктуру на вражаючі 70 відсотків.

Компанія підписала угоду з NASA і зараз тестує систему.

Ксенотрансплантація

Вставляти серце свині в людину здається поганою ідеєю, але це одна з останніх медичних процедур, яка швидко прогресує.

Ксенотрансплантація – процедура трансплантації, імплементації або вливання в людину клітин, тканин або органів тваринного походження – має потенціал зробити революцію в хірургії.

Одна з найпоширеніших процедур, які виконуються дотепер, — це введення серця свині в людину. Тепер це успішно відбулося двічі. Проте один із пацієнтів живий лише кілька місяців, а другий досі перебуває під наглядом.

У цих операціях серце не може бути миттєво вставлено в людину, спочатку має відбутися редагування генів. Певні гени потрібно вилучити із серця та додати людські гени, головним чином пов’язані з імунним сприйняттям і гени, які запобігають надмірному росту серцевої тканини.

Зараз ці операції ризиковані, і немає впевненості в успіху. Однак у найближчому майбутньому ми можемо побачити ксенотрансплантацію, що відбуватиметься на регулярній основі, надаючи серця або тканини від тварин людям, які цього потребують.

ШІ-генерація зображень

Оскільки штучний інтелект продовжує виконувати роботу так само добре, як і люди, до списку слід додати нову галузь – світ мистецтва. Дослідники компанії OpenAI створили програмне забезпечення, яке здатне створювати зображення з просто сформульованих підказок.

Введіть «собака в ковбойському капелюсі, яка співає під дощем», і ви отримаєте безліч цілком оригінальних зображень, які відповідають цьому опису. Ви навіть можете вибрати, у якому стилі мистецтва буде виконано ваш запит. Однак технологія не вдосконалена й досі має проблеми, наприклад, коли ми давали їй погані підказки щодо дизайну героїв мультфільмів.

Ця технологія, відома як Dall-E, є другою ітерацією, і команда, що стоїть за нею, планує продовжувати її розвиток. У майбутньому ми можемо побачити цю технологію, яка буде використовуватися для створення художніх виставок, для компаній, щоб отримати швидкі, оригінальні ілюстрації або, звичайно, для революції в тому, як ми створюємо меми в Інтернеті.

Існує також технологія, відома як Midjourney, генератор зображень штучного інтелекту, який створює готичні шедеври за допомогою простої текстової підказки. Ми дійсно живемо в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *