Різноманітність і представництво на телебаченні та в кіно і чому це важливо

Світ надзвичайно різноманітний, тому представлення є таким важливим. Скрізь є люди різного кольору шкіри, різних культур і різного походження. Але коли ми дивимося на деякі з найкасовіших фільмів останнього десятиліття чи найпопулярніші телесеріали на потокових сервісах, таких як Netflix, ми не завжди можемо знайти це розмаїття на екрані. Ця відсутність репрезентації має наслідки для нашого суспільства та людей, які не можуть повернутися на екран. В інтерв’ю PBS старшокласник сказав: «Я справді вважаю, що для представників расової меншини важливо бути представленими в поп-культурі, щоб справді показати, що кожна людина має місце в цьому світі» (Elbada, 2019). Це есе має на меті проаналізувати репрезентацію груп меншин у популярних ЗМІ та вплив, який це має на наше мультикультурне суспільство.

Представництво та різноманітність у чисельності

Фонд Анненберга, філантропічний фонд, який займається фінансуванням благодійних організацій і розбудовою громад, опублікував дослідження, в якому досліджується зображення, серед іншого, расової та етнічної приналежності в понад тисячі фільмів, випущених у період з 2007 по 2017 роки (див. рис. 1). Вони виявили, що в топ-1100 найпопулярніших фільмів лише 30% персонажів, які говорять, є небілими акторами. З цих 1100 фільмів у 20 не було персонажів, які розмовляли чорношкірими або афроамериканцями, у 37 фільмах не було азіатських персонажів, а в 43 фільмах не було латиноамериканців. Ця статистика включає як чоловіків, так і жінок.

Подивившись на цифри для кольорових жінок у найпопулярніших фільмах, можна отримати ще більш приголомшливі результати. Серед 100 найкращих фільмів 2017 року 42% не включали темношкірих жінок. Жінки азіатки чи латиноамериканки з’являлися ще рідше: у 65% і 64% фільмів, відповідно, не було жінок такого походження. Дослідження Фонду Анненберга також порівняло ці цифри з відсотком латиноамериканців у Сполучених Штатах. У той час як латиномовні персонажі досягають лише 6% усіх розмовних персонажів у 1100 найкращих фільмах, вони становлять майже п’яту частину населення США (The Annenberg Foundation, 2018).

Ефект репрезентації

Ми живемо в різних суспільствах, але Голлівуд не точно відображає нашу реальність. Це не тільки несправедливо, але, як заявляють Сара Бобольц і Кімберлі Ям у статті для HuffPost, «несправедливо, що трохи більше чверті ораторських ролей дісталося кольоровим людям у найкращих фільмах 2015 року, а азійці та латиноамериканці відбирали крихітні клаптики. Несправедливо, що жінки становили менше третини головних героїв у найкращих фільмах у 2016 році. Несправедливо, що чорношкірих, азіатів і латиноамериканців повністю виключили з акторських категорій на премії Оскар минулого року та роком раніше». (Boboltz & Yam, 2017). Це також життєво важливе питання з точки зору наслідків. Медіа, які люди споживають, фільми, які вони дивляться, і телевізійні серіали, за якими вони стежать, — це не просто розвага, це також впливає на те, як люди думають і сприймають інших людей. Телебачення та кіно мають здатність нормалізувати події та явища, які вони показують на екрані, і це може мати як негативні, так і позитивні результати. Дарнелл Хант, директор Центру афроамериканських досліджень імені Ральфа Дж. Банча в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, сказав: «Ми досить впевнені, що чим більше ви дивитеся телебачення, чим більше медіа споживаєте, тим більша ймовірність того, що медіа ― майже як радіація ― наростає. І накопичений ефект змушує вас відчувати, що те, що ви бачите, є певною мірою нормальним». Цю думку підтримує Ана-Крістіна Рамон, помічник директора Bunche Center: «Те, що ви бачите, часто стає частиною вашої пам’яті, а отже, частиною вашого життєвого досвіду». (Boboltz & Yam, 2017). Це означає, що фільми та телебачення можуть впливати на погляди глядача на певних людей чи різні культури. На додаток до цього, кольорові люди або характери з різним походженням також можуть формувати те, як люди, які недостатньо представлені, сприймають себе.

Символічне знищення

Як встановив Фонд Анненберга, багато кольорових людей не побачать себе в більшості популярних фільмів; це може призвести до символічного знищення. Як пояснює Коул Боумен, «термін «символічне знищення» стосується видалення людей — зокрема таких категорій, як жінки, кольорові люди, люди з обмеженими можливостями та члени ЛГБТК+ спільноти — з популярних медіа» (Боумен, 2021). . Представництво людей, що належать до груп меншин, або його відсутність – це не лише наративне питання. Це проблема соціальна, політична та психологічна. Як пояснюють Коулман і Йохім у своїй статті на цю тему, «символічна анігіляція вказує на те, як погане ставлення до засобів масової інформації може сприяти соціальному позбавленню прав і можливостей і в якому символічна відсутність у ЗМІ може стерти групи та окремих людей із суспільної свідомості» (Coleman & Yochim) , 2008). Простіше кажучи, символічне знищення відбувається, коли відсутність репрезентації певної групи починає впливати на їхній досвід у реальному житті (Bowman, 2021). Термін символічне знищення вперше ввів Джордж Гербнер у 1976 році для опису відсутності репрезентації певних груп у ЗМІ. Він стверджує: «Репрезентація у вигаданому світі означає соціальне існування; відсутність означає символічне знищення» (Gerbner, 1976).

Емілі в Парижі: приклад

Другий сезон серіалу Netflix «Емілі в Парижі» став нещодавнім випадком шкідливих уявлень, які мають прямий вплив на реальне життя. Серіал розповідає про те, як титулована Емілі переїжджає зі Сполучених Штатів до Парижа, Франція, щоб отримати роботу в елітному модному журналі. Серіал зосереджується, серед іншого, на культурних зіткненнях, які переживає Емілі в європейській країні.

Невдовзі після першого сезону «Емілі в Парижі» виникла суперечка. Відеоесеїст, відомий як Friendly Space Ninja на YouTube, аналізує проблеми серіалу, зокрема випадковий расизм, ксенофобію та образливе уявлення, які з’являються у відео «Емілі в Парижі: романтизація невігластва». Це відео наразі є найпопулярнішим у всьому Інтернеті про Емілі в Парижі, навіть перевершивши офіційний трейлер шоу на YouTube-каналі Netflix.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *