Алкоголь – дурманливі напої, без яких не обходиться жодний святковий захід. Червоне напівсолодке вино, ігристе шампанське, міцний ром, яскравий коктейль — вибір не обмежений. Звичайно, можна задовольнятися улюбленими напоями з будь-якого посуду. Насправді, це не до кінця так. Поціновувачі знають: кожному напою свій келих. Столовий етикет у цій ситуації грає малу роль. Найважливіше смак. Келихам і склянкам надають певну форму навмисно. Правильний посуд розкриє смак напою та підтримає потрібну температуру. А також забезпечить необхідну взаємодію інгредієнтів.

Який купити келих для шампанського?

Для ігристого напою та його буйних бульбашок варто купити вузький келих довгастої форми. Дрібні кульки підніматимуться з дна, створюючи цікавий вигляд. Не рекомендується брати широкі склянки, тому в них напій швидко втрачає свій грайливий шарм і насичений смак. Форма Flute для келиха – 100% потрапляння в яблучко.

Які купити келихи для вина?

До кожного виду своя форма. Чому? Таємниця криється в анатомії та будові язика: рецептори, які сприймають кислий смак розташовані з боків язика, насолода відчувається на кінчику, а гіркий смак відчуваємо задньою частиною.

Правильний келих – вирішальний чинник. Такі характеристики як товщина, форма, матеріал грають вирішальну роль у розкритті смаку.

Червоне вино. З чим асоціюється келих із цим напоєм? Бутон червоний тюльпан і червоні кулі. Під червоне варто купувати саме кулясті келихи. Така форма обумовлена ​​тим, що при контакті з повітрям смак починає грати бурхливими фарбами. Краї в цьому випадку звужені, щоб напій потрапляв на кінчик мови. Оптимальна температура червоного – до 20 градусів, тому склянки не такі високі, як для білого.

Біле вино. На відміну від свого побратима не потребує контакту з повітрям для розкриття смаку. Ніжка келиха висока, тому що тепло людських рук знижує кількість фенолів, тому подавати напій варто охолодженим (до 14 градусів). Краї в цій ситуації вужчі, що змушує поціновувача нахилити голову назад, і, при такому положенні, напій ллється на бічні зони мови. Кислий смак напою відчувається у всій красі.

Купе. Келих нагадує зрізаний кубок, зазвичай підходить для коктейлів.

V-подібний келих.

Популярний для коктейлів, особливо мартіні. Знаменита форма з довгою ніжкою запам’яталася у тандемі з мартіні та оливкою на краю.

Харрікейн.

Ім’я отримав на честь коктейлю “Ураган”. Фігуристий келих на низькій ніжці, призначений для яскравих коктейлів, декларованих парасолькою та трубочкою. Пити без трубочки не рекомендується.

Склянка для коньяку та бренді.

Кругла форма та низька ніжка. Вибирати слід варіант із тонкого скла, адже при невеликому нагріванні напій розкриває найтаємничіші нотки смаку.

Кухоль для пива.

Величезна, містка, дивовижна. Чим більше можна налити, тим краще.

Рокс

Гріх не купити товсту склянку рокс, якщо ви любителі віскі. У барах часто можна спостерігати рокс. Зазвичай, він наповнений коньяком, який тримає сумний відвідувач, розмовляючи з барменом про життя.

Маргарита

Відмінні риси: вузьке дно та широкі краї, призначені для нанесення солі.

Келих для шампанського
Така форма келиха для шампанського обумовлена ​​тим, що бульбашки, що піднімаються з дна, виглядають дуже красиво, якщо келих досить високий і невеликий в діаметрі.

Як келихи для шампанського краще не використовувати кубки. Вони шампанське не грає і швидко втрачає свій аромат. Келихи для шампанського повинні мати форму конуса, що розширюється поступово вгору, а потім звужується (форма «Flute»). Виготовляються вони з безбарвного скла з гладкими стінками

В інтернет-магазині ви знайдете келихи та склянки на будь-який смак та колір з доставкою по всьому Києву. Привеземо ваші товари в цілості та безпеці. У магазині представлені якісні вироби з гарантією від виробника, адже ви гідні пити лише з якісного посуду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *