спортивні вправи

Поліпшення якості життя за допомогою спорту

Для кожного з нас захоплення спортом є необхідним складником повсякденного життя. Ефект від занять проявляється не тільки в гарному та накачаному пресі, а й у величезній користі для здоров’я. Гарвардські вчені вивчили це питання, і назвали 5 найкорисніших спортивних вправ. Додайте їх у свою програму спортивних тренувань, і ваш організм віддячить вам. Навіть у літньому віці ці вправи допоможуть запобігти хронічним захворюванням.

Тайцзі

Тайцзі – це медитація у русі, китайське бойове мистецтво. Поєднується з фізичної вправи у балансі з правильним диханням. За рахунок плавних рухів зміцнюються усі м’язи тіла, тіло розслаблюється, думки очищуються. Кожен, незалежно від фізичної підготовки, може освоїти мистецтво Тайцзі. Експерти з Гарварду наполягають на тому, що Тайцзі є відмінною профілактикою вікових змін, виробляється почуття рівноваги. Якщо ви почнете освоювати тайцзи з молодого віку, ймовірність дестабілізації рівноваги у похилому віці мінімізується.

Плавання

За допомогою плавання ви зміцните м’язи всього тіла і дихальна система працюватиме краще. Спортивні навантаження в спортзалі завжди супроводжуються навантаженням на всі м’язи тіла, і можуть негативно позначитися на суглобах. Плавання підходить для людей, які хочуть прокачати м’язи, але не давати навантаження на суглоби. За рахунок балансу тіла на воді м’язи будуть у тонусі.

Силові вправи

Вчені Гарварда рекомендують помірковано займатися силовими тренуваннями. Якщо постійно піднімати великі вантажі, працювати на знос, це відіб’ється на вашому здоров’ї не найкращим чином. Тренуватися рекомендується з мінімальною вагою або зовсім без неї. Спортивні тренування не лише допомагають уникнути зайвої ваги, а й покращують мозкову діяльність та зберігають здоров’я.

Ходьба

Піші прогулянки – маленький внесок у ваше спортивне життя. Здавалося б, що проста ходьба нічого не доповнить, проте експерти Гарварда вважають інакше, і внесли її до списку корисних вправ. Постійні прогулянки допоможуть зміцнити м’язи, знизить рівень холестерину в організмі, покращувати здоров’я та стан кісток, зможуть запобігти хронічним захворюванням. Піша ходьба покращує когнітивну функцію організму, що підтверджено дослідженнями.

Вправа Кегеля

Ця вправа не дарма виявилася в цьому списку. М’язи тазового дня із віком стають слабкими, саме тому їх необхідно з молодого віку тримати у тонусі. Для тренування необхідно всього до 10 хвилин на день, і виконувати таку вправу можна не в спортзалі, а вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *