здоровий сон

Здоровий сон

Здоровий сон – гарантія відмінного самопочуття, правильної ваги та щастя в житті. Для того, щоб збудувати правильний режим сну, щоб легко засинати і прокидатися, потрібно докласти ряду зусиль. Ми допоможемо вам впоратися з цим завданням та підготували статтю з усією необхідною інформацією.

У чому причина постійної сонливості?

Періодично кожен із нас відчуває бажання лягти спати серед дня. Причина такого бажання – мало сну вночі, хоча володарі гарного режиму сну періодично стикаються з такою проблемою. Якщо зі сном у вас немає проблем: легко засинаєте і легко прокидаєтеся, але сонливість у вас все одно виникає, це свідчення того, що у вас в організмі можуть бути різні порушення. Швидше за все це може бути пов’язане з неправильним харчуванням, нестачею вітамінів або мінералів, або гормональним збою.

Найкращий час для сну

Необхідно переглянути свій режим, якщо через нестачу сну виникає сонливість. Дуже важливим є і годинний режим сну. Найефективніше лягати спати з 11 вечора до 7 ранку, ніж з 2 ночі до 10 ранку, хоча загальна кількість годин сну становитиме 8 годин.

Спина не буде боліти, якщо ви правильно спите

Після сну часто виникає  біль у спині. Це часте явище, і воно не вважається нормою. При правильному дотриманні сну, вранці ви прокинетеся з почуттям легкості, бадьорості та сповнені енергії. Однак, якщо ви встаєте з ліжка з болями в спині, шиї чи голові – ви спали у неправильній позі, ваші м’язи затекли, а нерви защимлені.

Чому небажано спати на животі?

Більшість людей сплять на животі. Зручна та звична поза може стати причиною більшості проблем. Сон на животі, – вранці прокинетеся з набряками м’язів. Після сну на животі ви можете відчувати біль шиї та спини, на обличчі можуть з’явитися набряки та зморшки.

Що робити, щоб не ворочатись уві сні?

На перший погляд все досить просто: у всіх є улюблені пози для сну, залишається тільки вибрати правильну, і не відчувати дискомфорту уві сні. Однак, не всі можуть контролювати себе уві сні: заснути можете у правильній позі, а прокинутися на животі. Перед сном рекомендується перебувати в розслабленому, спокійному і не тривожному стані. У спальні має панувати гармонія та спокій. За годину до сну необхідно не відчувати страху та стресу. Для деяких людей чудово підходить дихальна медитація чи система розслаблення тіла. Якщо дотримуватися всіх перерахованих вище рекомендацій, сон буде спокійний.

Багато спати шкідливо для організму

Хронічний недосип або довгий сон однаково несприятливо відображаються на стані організму. Недарма норма здорового сну становить середньому 7-8 годин. Тривалий сон може бути причиною зайвої ваги, набряклості тіла, ломоти у м’язах. Клітинний обмін при довгому сні сповільнюється. Гормон голоду виробляється з потрійною силою, і може спричинити переїдання. Тривалий сон може бути причиною головного болю, перепадів артеріального тиску, викликати запаморочення.

Зупинка дихання уві сні. Що таке нічне апное?

Апное є зупинкою дихання приблизно на 10 секунд під час сну, і може повторюватися до 5 разів на годину. Обструктивне апное сну (ОАС) – найпоширеніший вид апное, що розвивається при звуженні чи закритті просвіту верхніх дихальних шляхів під час сну.

За статистикою апное виникає у чоловіків у 2-3 рази частіше, ніж у жінок. Частіше це відбувається через порушення сну.

Симптомами порушення сну вночі є:

  • Хропіння, особливо гучне
  • Дихання, яке припиняється на короткий час, а потім відновлюється
  • Утруднене носове дихання
  • Дихання через рот

А це денні симптоми обструктивного апное сну:

  • Ранкові головні болі
  • Дихання через рот
  • Підвищена стомлюваність чи сонливість (діти і підлітки можуть виявляти ознак сонливості, навпаки можуть бути надмірно активними)
  • Зміни настрою, дратівливість
  • Проблеми з увагою чи пам’яттю

Додавання до раціону магнію допоможе при безсоні?

Організм повинен отримувати необхідну кількість магнію у раціоні харчування. Насамперед для того, щоб отримувати потрібну кількість енергії. Магній допомагає розвивати кістки, сприяє правильній роботі організму, нормалізує серцевий ритм та м’язові скорочення. Джерелами отримання магнію можуть бути листові зелені овочі, насіння, бобові та цільнозернові.

  Для гарного сну достатньо вести здоровий образ. Здорове харчування, режим сну та додавання до раціону вітамінного комплексу повинні допомогти у вирішенні проблем безсоння. Перед прийомом комплексу з магнієм потрібно проконсультуватися з лікарем.

Довгий недосип небезпечний для організму

У Гарварді були проведені дослідження, які показали, що за статистикою лише 4 особи з 10 щоденно сплять достатню кількість часу. Той, хто спить менше за норму (7-8 годин), відчуває розбитий стан наступного дня. Від недосипання людина відчуває слабкість, втрату концентрації, погіршення пам’яті та стан пригніченості. Якщо не спати добу – стан буде ще гіршим.

Режим сну безпосередньо залежить від емоцинального стану людини, від рівня стресу та зовнішніх факторів. При стресі в організмі починає вироблятися гормон кортизол. Що менше людина спить, то більше кортизолу виробляється. В результаті недосипання, кортизолу в організмі стає багато, і організм перебуває у постійному стресі.

Небезпека недосипання не варто недооцінювати: ніч без сну чинить на організм ефект схожий на алкогольне сп’яніння. Саме тому фахівці рекомендують та наполягають на дотриманні правильного режиму сну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *