ретинол для кожи

Дія ретинолу на шкіру обличчя – незамінний засіб для ідеальної шкіри

Косметичні засоби з ретинолом щодня стають популярнішими, гарантуючи впоратися з різними завданнями. Даний інгредієнт входить у широке коло продукції, яка допоможе позбавитися від висипу вугрів, омолодить шкіру, і зменшить ознаки старіння шкіри. Як же ретинол у складі крему зможе вплинути на стан вашої шкіри? Які правила застосування таких косметичних засобів? У цій статті ми докладніше розглянемо один із найпопулярніших інгредієнтів доглядової косметики.

Що таке ретинол? І який принцип його роботи?

Ретинол – це один з типів вітаміну А, який використовується в косметиці для шкіри обличчя. Було доведено, що саме ретинол омолоджує та покращує зовнішній вигляд шкіри, а також відмінно справляється з вугровим висипом. При місцевому застосуванні ретинол перетворюється на ретинолову кислоту. Ретинолова кислота проникає в шкіру обличчя. Стимулює її і оновлює клітини шкіри, роблячи шкіру гладкою, без зморшок, і темних плям. Однак, використовувати косметику з ретинолом необхідно акуратно, оскільки вони можуть викликати подразнення, почервоніння шкіри, роблять шкіру чутливою до сонця. Перед використанням продукт з ретинолом необхідно потестити, щоб «привчити» шкіру до нового продукту. Косметологи рекомендують використовувати крем із високим захистом від сонця при використанні ретинолу.

Найпопулярнішими ретиноїдами вважаються:

  • Третиноїн (транс-ретиноєва кислота) – найактивніша з форм ретинолу, має найпотужнішу формулу впливу на шкіру, при цьому має найдратівливіший шкіру ефект. З препаратами третіону необхідно бути максимально обережними.
  • Ретинальдегід – має добрий вплив на шкіру при концентрації від 0,025 до 0,05%.
  • Ретинол – не вважається найстабільнішою речовиною, проте добре проявляє себе в інкапсульованому вигляді.
  • Ретинілпальмітат – має хорошу стабільність, проте найслабша з усіх видів. Використовується як антиоксидант у концентрації 0,5-1%.

Найкраще клітинами шкіри сприймається ретиноєва кислота у чистому вигляді.

Інші похідні вітаміну А повинні трансформуватися в третинон, і лише потім впливати на клітини епідермісу. Від швидкості процесу перетворення залежить якість дейтсвія та ефективність дії на шкіру.

Якщо слідувати схемі Ретинілпальмітат → Ретинол → Ретинальдегід → Третиноїн, чим ближче до кінцевого продукту (третиноїну) розташовується речовина, тим краще її вплив та ефективність. З такої точки зору перевагу отримують синтетичні ретиноїди, отримані в лабораторії (ізотретиноїну, адапалену, тазаротену, гранактивного ретиноїду), які відразу перетворюються на ретиноєву кислоту.

Найновіший комплекс, який можна використовувати щодня та постійно – гранактивний ретиноїд. У нього немає побічного ефекту для сухої чи проблемної шкіри.

Як діє ретинол на шкіру обличчя?

Косметика з ретинолом усуває безліч проблем із естетикою шкіри. Такі препарати успішно борються зі  зморшками, висипом вугрів, усувають пігментація шкіри.

Ретиноїди у косметиці мають такий ефект:

Відновлення клітин. Завдяки ретинолу клітини оновлюються, відбувається мікровідлущування шкіри (природний пілінг), клітини епідермісу нормалізуються;

Прискорює синтез гіалурованої кислоти, колагену та еластину, завдяки цьому шкіра схвалює пружність та еластичність, розгладжуються зморшки.

Потовщується глибокий шар епідермісу, в якому затримується волога, і за рахунок цього залишається зволоженою довше.

Звільнення від вугрової висипки. При використанні ретинолу нормалізується вироблення шкірного сала, відбувається запалення і пори шкіри звужуються. Такі препарати рекомендуються для людей із проблемною шкірою.

Застосування препаратів з ретинолом рекомендують з 25 років, при перших появах фотостаріння та зморшок. Відповідний продукт можна у більшості відомих брендів.

Як застосовувати препарати з ретинолом?

Форми вітаміну А не виконують своїх дій при денному догляді, тому використовуються у нічному догляді за шкірою.

Використовувати засоби догляду з ретинолом необхідно поступово.

Щоб уникнути подразнення та почервоніння, косметику наносять на суху шкіру.

Ретинол не є високостійким, тому продукти повинні зберігатися в темному прохолодному місці.

При виборі догляду необхідно враховувати особливості вашої шкіри: емульсії для жирної шкіри, а крем – для сухої.

При індивідуальній непереносимості препарати з ретинолом протипоказані.

Протипоказано використання препаратів з активними компонентами для вагітних і жінок, що годують, людям з онкологічними захворюваннями, а також при екземі, розацеа та псоріазі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *