Донедавна перспектива чотирьох робочих днів на тиждень була просто мрією для більшості співробітників.

Але випробування показало, що скорочення робочого тижня на день покращує самопочуття працівників за збереження продуктивності.

Медики тепер припустили, що для деяких компаній може бути запроваджено систему чотириденного робочого тижня.

Британські дослідники виявили, що 71% співробітників, які брали участь у шестимісячному випробуванні, меншою мірою зазнавали «вигоряння», пов’язаного з роботою.

А 39% заявили, що після відмови від роботи вони відчували менше стресу, порівняно з початком випробування.

Порівняно з тим же періодом попереднього року кількість днів через хворобу знизилася на 65%, а кількість працівників, які звільняються з роботи, – на 57 відсотків.

Виторг всіх 61 компанії, що брала участь у випробуванні, практично не змінилася за шестимісячний період — навіть незначно збільшилася в середньому на 1,4%.

Провідний дослідник, професор Брендан Берчелл із Кембриджського університету сказав: «Багато співробітників дуже прагнули самі знайти шляхи підвищення ефективності.

«Працівники були значно підвищили працездатність, і почали активно шукати технології, що підвищують їхню продуктивність».

Ое Райл, керівник кампанії «4 робочі дні на тиждень», називає результати «головним проривом» для ідеї скорочення робочого тижня.

“У різних секторах економічної сфери ці неймовірні результати показують, що схема в 4 робочі дні на тиждень дійсно працює”, – додав він.

У випробуванні взяли участь 2900 співробітників, які працювали у різних сферах, включаючи консультування, житлове будівництво, ІТ, догляд за шкірою, підбір персоналу, готельний бізнес, маркетинг та охорону здоров’я.

Деякі компанії повністю зупинили роботу на триденний вікенд, тоді як інші скоротили штат на тиждень.

А до кінця шестимісячного випробувального терміну багато менеджерів заявили, що не можуть уявити собі повернення до п’ятиденного робочого тижня.

У звіті про результати майже всі (92%) компаній, які взяли участь у пробній програмі у Великій Британії, заявили, що планують продовжувати чотириденний робочий тиждень.

Професор Брендан додав: «Коли ми опитували роботодавців, багато хто з них переконаний, що чотириденний робочий тиждень буде введений.

«Особисто мене надихнуло просто спілкування із такою кількістю оптимістичних людей за останні шість місяців.

«Чотириденний тиждень означає кращу роботу та сімейне життя для багатьох людей».

У листопаді минулого року Atom Bank та глобальна маркетингова компанія Awin, що об’єднує 450 компаній, заявили, що переходять на робочий тиждень у 4 дні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *