Вплив COVID-19 на системи освіти в Співдружності

Нове освітнє дослідження пропонує стратегії заповнення прогалин у навчанні, пов’язаних із COVID

Звіт закликає уряди створити стійкі системи освіти, щоб забезпечити постійне навчання для всіх

Нове дослідження освіти визначило стратегії, які уряди можуть використовувати для усунення збоїв і прогалин у навчанні, спричинених закриттям шкіл та іншими способами реагування на пандемію COVID-19.

У звіті, підготовленому Секретаріатом Співдружності та південноафриканською компанією JET Education Services, закликають уряди створити більш стійкі освітні системи, які зможуть протистояти майбутнім кризам і забезпечити безперервність надання освіти та доступ до освітніх послуг, особливо для маргінальних верств населення.

Він всебічно досліджує коротко- та довгострокові наслідки пандемії та визначає пріоритетні питання, на яких урядам і політикам слід зосередитися, щоб усунути можливий негативний вплив на студентів, особливо тих, хто проживає в країнах з низьким рівнем доходу, у сільській місцевості та в неблагополучних сім’ях.

Під час карантину нерівність посилилася

Використовуючи дослідження з окремих країн Співдружності, один ключовий висновок, який неодноразово наголошувався у звіті, полягає в забезпеченні освіти та доступі до якісної освіти. У звіті встановлено, що ці та інші існуючі нерівності в освіті ще більше посилилися національними карантинами, в результаті чого громади, які вже були в невигідному становищі та позбавлені належних ресурсів і підтримки до пандемії, опинилися в набагато гіршій ситуації, що призвело до зниження можливостей навчання та успішності в школі.

Дані також свідчать про те, що вихід із школи, швидше за все, означав припинення навчання для дівчат, які почали виконувати домашні обов’язки, піддаючи їх ризику академічної неуспішності та зміцнюючи переконання суспільства, що навчання хлопчиків важливіше, ніж дівчаток.

І оскільки навчальні заклади вдалися до екстреного дистанційного навчання, щоб забезпечити безперервність у процесі викладання та навчання, це ще більше призвело до виключення маргінальних груп населення, які не могли дозволити собі технології, і тих, хто живе у віддалених районах, де підключення до Інтернету все ще є проблемою.

Необхідні термінові дії для підтримки відновлення та трансформації освіти після COVID

Щоб пом’якшити виклики, спричинені пандемією, у звіті, серед іншого, пропонується:

  • необхідність переосмислення навчальної програми або розробки альтернативної моделі, яка може бути активована при необхідності дистанційного навчання
  • такі рішення, як розробка та розповсюдження структурованих шкільних робочих зошитів
  • коригування шкільного календаря, щоб максимізувати час навчання після карантину
  • повторне зарахування маргіналізованих учнів як дуже важливе, особливо для дівчат, які мають найвищий ризик відсіву
  • забезпечення сприятливого середовища, щоб діти могли зосередитись на навчанні, підкреслюючи, що батьки та вчителі відіграють у цьому вирішальну роль, особливо ті, хто проживає в недостатньо забезпечених районах
  • подальші інвестиції виправдані в технології, здатні надавати освіту дистанційно

Міжнародний день освіти

Випуск публікації збігається з Міжнародним днем освіти, який відзначатиметься 24 січня 2022 року під темою «Змінити курс, трансформувати освіту», акцентуючи увагу на нерівності, яку пандемія поставила перед нами, і як побудувати сильнішу і стійка система освіти для захисту майбутнього цього покоління та майбутніх.

Доктор Аміна Осман, радник з питань освіти Секретаріату Співдружності та один із авторів звіту, сказала:

«Пандемія COVID-19 призвела до зупинки освітніх систем у всьому світі, особливо в країнах з низьким рівнем доходу. Мільйони студентів у всьому світі, особливо ті з бідних і маргіналізованих верств населення, знаходяться під загрозою ще більшого виключення з навчання, якщо не буде вжито термінових заходів для стримування впливу COVID-19. Отже, коли ми відзначаємо Міжнародний день освіти, зараз як ніколи зрозуміло, що уряди та політики повинні вжити термінових заходів, щоб відреагувати на поточну кризу та підтримати її відновлення шляхом побудови більш справедливих та стійких систем освіти для забезпечення сталого розвитку навчання для всіх продовжується, будь то онлайн, особисто чи гібридно».

Вона додала: «Я сподіваюся, що рекомендації, що містяться в цьому звіті, стануть орієнтиром для формування майбутньої політики, яка дозволить студентам повністю реалізувати свій потенціал. З цією метою Секретаріат продовжуватиме працювати з країнами-членами, зацікавленими сторонами та партнерами в рамках свого зобов’язання щодо просування Цілі сталого розвитку 4 та зміцнення освітніх систем і політики в Співдружності».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *