З початком останньої пандемії школи та університети були змушені викладати багато в Інтернеті. На перший погляд, це, схоже, стало поштовхом до низки інновацій у сфері освіти. Коледжі в усьому світі стали більш гнучкими, пропонуючи як віртуальні, так і фізичні аудиторії. Кодування стає все більш частиною шкільних програм, а іспит SAT для вступу до коледжу в США нещодавно скорочено та оцифровано, що полегшило його проходження та зменшило стрес для студентів.

Ці зміни можуть створювати ілюзію того, що освіта переживає вкрай необхідну реформу. Однак, якщо придивитися уважніше, ці заходи не вирішують реальних проблем, з якими стикається вища освіта. У більшості країн вища освіта є недоступною для соціально-економічно неблагополучних верств населення, засвідчує знання, а не розвиває навчання, і зосереджується на знаннях, які легко застаріють. Коротше кажучи, це невдало як щодо якості, так і щодо доступу.

Тенденції вищої освіти

Минулого року ми почали бачити приклади справжньої реформи, спрямованої на усунення першопричин проблем освіти. Нижче наведено чотири тренди у сфері вищої освіти, які, як ми бачимо, формуються у 2022 році.

1. Навчання звідусіль

Існує визнання того, що, оскільки школи та університети в усьому світі були змушені різко перейти до онлайн-викладання, результати навчання постраждали в усьому спектрі освіти. Проте експеримент з онлайн-навчанням змусив переглянути концепції часу та простору в освітньому світі. Були певні переваги для студентів, які навчалися у своєму власному темпі та проводили наукові експерименти на своїх кухнях. Гібридне навчання означає не лише поєднання віртуальної та фізичної класної кімнати, але й можливість справді глибокого занурення та досвіду навчання, дозволяючи студентам застосовувати концепції, вивчені в класі, у реальному світі.

Тож замість того, щоб переходити до підходу «навчатися звідусіль» (забезпечуючи гнучкість), навчальні заклади повинні переходити до підходу «навчатися звідусіль» (забезпечуючи занурення). Один із наших партнерів, Європейська бізнес-школа Esade, у 2021 році запустив новий ступінь бакалавра, який поєднує в собі заняття, що проводяться в кампусі в Барселоні, і дистанційно на спеціально розробленій навчальній платформі, із захоплюючим практичним досвідом роботи в Берліні та Шанхаї. студенти створюють власне соціальне підприємство. Такий курс є справді гібридним досвідом навчання.

2. Заміна лекцій на активне навчання

Лекції є ефективним способом навчання і неефективним способом навчання. Університети та коледжі століттями використовували їх як економічно ефективні методи для професорів, щоб передавати свої знання студентам.

Однак, оскільки цифрова інформація є повсюдною та безкоштовною, здається безглуздим платити тисячі доларів, щоб послухати, як хтось надає вам інформацію, яку ви можете знайти деінде за набагато нижчою ціною. Закриття шкіл і коледжів пролило світло на це, оскільки погані лекції проникли у вітальні батьків, демонструючи їхню неефективність.

Навчальні заклади повинні продемонструвати ефективні результати навчання, і деякі починають використовувати методи навчання, які спираються на науку навчання. Це показує, що наш мозок не вчиться, слухаючи, і ту невелику інформацію, яку ми дізнаємося таким чином, легко забувається (як показано на кривій забування Еббінгауза нижче). Справжнє навчання ґрунтується на таких принципах, як розподілене навчання, емоційне навчання та застосування знань.

Навчальний заклад поступово прийняв цей метод, відомий як «повністю активне навчання». Є докази того, що це не тільки покращує результати навчання, але й зменшує розрив в освіті для соціально-економічно незахищених учнів. Наприклад, у 2020 році коледж Пола Квінна, HBCU у Техасі, запустив програму з відзнакою, використовуючи повністю активне навчання в поєднанні зі стажуванням у регіональних роботодавців. Це дало студентам із традиційно маргіналізованих верств населення можливість застосувати знання, отримані в університеті, у реальному світі.

3. Навички викладання, які залишаються актуальними в мінливому світі

Згідно з нещодавнім опитуванням, 96% керівників університетів вважають, що вони добре готують молодих людей до робочої сили. Менше половини (41%) студентів коледжів і лише 11% бізнес-лідерів поділяють таку думку. Університети продовжують зосереджуватися на навчанні конкретним навичкам із застосуванням новітніх технологій, навіть якщо ці навички та технології, які їх підтримують, неминуче застаріють. У результаті університети вічно намагаються наздогнати навички, необхідні для майбутнього робочого місця.

Нам потрібно навчити навичок, які залишаються актуальними в нових, мінливих і невідомих контекстах. Наприклад, студентів журналістики, можливо, колись навчали, як створювати розгорнуті історії, які можна було б опублікувати в газеті; нещодавно їх навчили б створювати коротші твори та публікувати вміст у соціальних мережах. Більш стійкими навичками були б: як ідентифікувати читачів і спілкуватися з ними, як скласти письмовий твір; як вибрати правильний носій для цільової аудиторії. Це навички, які перетинають межі дисциплін, однаково застосовні як до наукових дослідників, так і до юристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *